TURNAJ VE STOLNÍM TENISU

Sokolská župa Rakouská opět pořádala turnaj ve stolním tenisu

Po několikaleté přestávce, především z důvodu pandemie, se 19. listopadu konal sokolský župní turnaj ve stolním tenisu. Místem konání byla tentokrát sokolovna v Angeligasse v desátém vídeňském okrese.

Dlouho museli sokolští příznivci stolního tenisu čekat na svůj turnaj. Dočkali se jej v neděli 19. listopadu 2023. Nastoupilo 14 mužů, tři ženy a tři děti.

Kategorie žen a dětí byly jasné - medaili a diplom zde obdržel každý. V kategorii dětí zvítězil Martin Chemerys, druhý byl Andreas Kradjel a třetí Alexa Olear. V kategorii žen vybojovala zlatou medaili Cornelia Kaiser, která si zároveň odnesla putovní pohár. Stříbro získala Natascha Doran a bronz Dany Frey-Materna.

Hannes Hieke

Zlato si odnesl Franciszek Szymaniec, stříbro Srdjan Nikolic a bronz Petr Líbal. Finálový zápas o sokolský putovní pohár byl strhující a jeho novým držitelem se stal Franciszek Szymaniec.

Sportovní atmosféra a bufet

Jak nahoře v tělocvičně, kde se utkali muži, tak dole ve společenské místnosti, kde o své umístění bojovaly ženy a děti, vládla úžasná sportovní atmosféra. Jen jsem jaksi postrádala vice fanoušků a "povzbuzovatelů".

O bufet se postaraly Libuscha Foltin a Nela Štěrbová. Účastníci se mohli posilnit gulášem s houskovými knedlíky a vybrat si některý ze tří různých moučníků. Nechybělo ani české pivo a nealkoholické nápoje pro děti.

Sokolská sportovní neděle se zkrátka vydařila a všichni jen doufáme, že další se uskuteční opět za rok. Kde a kdy, bude určitě včas oznámeno. Nyní se ale blíží Vánoce, nejkrásnější svátky v roce, k nimž vám všem přeji klidnou sváteční pohodu a abychom se zase v příštím roce setkali ve zdraví!

Text pro VSL: Nela Štěrbová jednatelka Sokola